2015/2016 учебна година

ЗАПОВЕД № 09-1418 от 02.10.2015 г. за организирането и провеждането на ученически олимпиади и национални състезания през учебната 2015-2016 година

Национален календар за извънучилищни дейности (НКИД) на Министерството на образованието и науката за учебната 2015/2016 година, утвърден със ЗАПОВЕД № 09-1358 от 28.09.2015 г.

Национален спортен календар на МОН за учебната 2015/2016 година утвърден със ЗАПОВЕД № 09-1363 от 28.09.2015 г.

м.юли

Отлично представяне в Международния турнир „Математика без граници“

м.май

Отлични постижения в регионалното състезание „Знам и мога“

Постижения

Състезание по английски език – Фарос

Великденско състезание по ИТ

Постижения в XXI-ви национален математически турнир „Акад.Кирил Попов“ – Шумен

Отлично постижение в шахматен турнир

м.април

Престижно класиране в националното състезание Spelling Bee

Отлични постижения във Великденско математическо състезние

Отличия в „Математическа атака“ и „ИНФОТЕХ“

Ученически игри 2015/2016

Победители в национален конкурс на ФАРОС България, 2016

Международен турнир „Математика без граници“ – пролет 2016

м.март

Към финала на националното състезание по правопис на английски език Spelling Bee

Отлично представяне в международното състезание „Европейско кенгуру“

Отличия в национално състезание по български език

Трето място за отбора по баскетбол – момичета в зоновото първенство

Отличие на международна сцена

Победител в градското състезание по български език „Буквоплет“

Национални олимпиади – резултати от областен кръг

Спортни победи

м.февруари

Наградени вазовци в конкурс-рецитала „За да я има България“

Победители в Държавно първенство по кикбокс

Отличие в шахматен турнир

Победители в конкурс за Валентинка и Фотовалентинка

Спортни победи на вазовци

Отличия в международен турнир „Математика без граници“ – Зима 2016

м.януари

Победители в Международен конкурс за художествен проект на книгоразделител

м.декември

Математически турнир „Иван Салабашев“ – национално класиране

Коледно математическо състезание

Коледно състезание по информационни технологии

Математически турнир „Иван Салабашев“ – регионално класиране

м.ноември

Спортни изяви на второкласници в Букурещ, Шумен, Велико Търново

Международни изяви – спорт, танци

Международно състезание „Математика без граници“ – есенен кръг

Математически турнири – „Паисий Хилендарски“ и „Черноризец Храбър“

м.октомври

Спортни звездички 2015 – второ място за четвърти клас

Отлични изяви на вазовци – музика, спорт, литература, изобразително изкуство

Приз и златен медал за Тодор Колев от 7 „в“ клас

2014/2015 учебна година

 

м.май

  • В Националното състезание по български език и литература „Стъпала на знанието“, Венета Маринова от 6 „в“ клас зае трето място, а Божидар Йорданов от 6 „а“ клас се класира пети.
  • Никол Павлова и Николай Палежев от 7 „а“ клас участваха в Националните ученически състезания по авиомоделизъм в гр. Кюстендил, където спечелиха поредните си отличия. Никол спечели първото място, а Николай остана на второ. Никол Павлова ще представя България на предстоящото Европейско първенство по  кордов авиомоделизъм.
  •  Републикански турнир по джу-джицу„Св.Георги“ – София: Мила Трифонова от 4 „г“ клас – златен медал, Волен Стоянов от 3 „б“ клас сребърен; Международен турнир в Алексинац – Сърбия: Волен Стояновзлатен медал, а Мила Трифоновабронзов.
  • XII-ти Международен фестивал ,,Европоп“в Домшод, Унгария: Васил Сиромахов от 2 „г“ клас –  специална награда.
  • Регионално състезание „Знам и мога“ /математика и изобразително изкуство/ – класиране до 6.място ТУК
  • Държавно първенство по кикбокс – Мария Пенчева от 2 „в“, златен медал; Мартин Тодоров от 1 „б“ клас, сребърен медал.
  • Национален конкурс „Бог е любов“ – областен кръг:
    • Павел Мариянов Петров от 2 „г“ клас – първо място в раздел РИСУНКА
    • Ванеса Владиславова Иванова от 3 „а“ клас – първо място в раздел СТИХОТВОРЕНИЕ
    • Любен Стефанов Недев от 7 „б“ клас – първо място в раздел РАЗКАЗ/ЕСЕ
  • Кристиан Славчев от 1 „а“ клас – първо място и златен медал в щафетно бягане на Национален турнир „Младост“.
  • Ивайло Симеонов от 2 „а“ клас – пето място на Националния математически турнир „Акад.Кирил Попов“.
  • Финално национално състезание /СБНУ/ – класиране до 6.място ТУК
  • Елена Иванова от 1 „в“ клас – трето място в турнира за Националната индивидуална купа на България „Търновската царица“ по ускорен шах.
  • Във Втория национален конкурс „България в картини и слово“- Търговище Христо Панчев от 2 „а“ клас зае първо място в направление изобразително изкуство.
  • На Националното състезание IT Знайко /национален кръг/ Ивайло Симеонов от 2 „а“ клас се класира на първо място. Ивайло зае и престижното второ място в Регионален турнир по тенис на корт.

м.април

  • Елена Иванова от 1 „в“ клас зае трето място в Турнир по спортни танци за некартотекирани двойки „Изгряващи звезди над Дунав“ – Силистра.
  • Държавен шампионат по карате киокушин: Александра Великова от 1 „в“ клас – златен медалАлександър Гарвалов от 3 „в“ клас – сребърен медал.
  • Математическа атака – състезание на МГ „Баба Тонка“ – класиране ТУК
  • Великденско математическо състезание /СМБ/ – класиране до 6.място ТУК
  • Второ място за Малвина Стоянова от 4 „в“ клас на Международния танцов фестивал „Танцуващата река“-Русе.

м.март

  • Елена Иванова от 1 „в“ клас – 4-то  място в Индивидуалния шахматен шампионат за момичета и момчета до 8 и 10 години в Плевен.
  • Великденско състезание по информационни технологии /ЦУТНТ/ – Ивайло Симеонов, 2 „а“ – първо място; Денислав Стоянов, 2 „а“ – второ място; Лора Николова, 4 „д“ – трето място; Калоян Върбанов, 1 „б“ – пето място; Андреа Димитрова, 1 „б“ – пето място.
  • Национално състезание по български език „Аз и буквите“ – етап от интердисциплинарното състезание на СБНУ; ученици с максимален брой точки ТУК
  • Второ място за отбора по волейбол /момичета/ в зоновото първенство.
  • Второ място за Габи Вълчева от 3 „а“ клас на Първия национален конкурс „Песенна палитра“ – Карлово.
  • Международно математическо състезание „Европейско кенгуру“ – областен кръг; класиране до 6.място ТУК
  • Станислав Ботев от 2 „г“ клас зае първо място в генералното класиране на веригата шахматни турнири „Млад гросмайстор“.
  • Национално състезание по български език – финален кръг: Александра Иванова, 1в – пето място; Румина Януарова, 1в – пето място; Александра Райкова, 5в – първо място; Мария Райкова, 5в – трето място; Елиза Данова, 5б – четвърто място; Стела Дамянова, 5в – четвърто място; Ема Делева, 5б – шесто място; Анита Иванова, 7б – шесто място; Славена Димитрова, 7б – шесто място.
  • „АЗ ОБЩУВАМ С ЕВРОПА“ – етап от националното интердисциплинарно състезание на СБНУ; ученици с максимален брой точки ТУК
  • Йоана Александрова от 7 „г“ клас се класира първа на олимпиадата по химия и опазване на околната среда – областен кръг.
  • Александра Борисова от 4 „б“ клас се класира за националния кръг на състезанието по английски език на Лонгман.
  • Ученическите игри 2014/2015 г. /5 – 7 клас/- областен кръг. Първо място за отбора по волейбол – момичета.
  • Ученическите игри 2014/2015 г. /5 – 7 клас/. В общинското първенство по волейбол момичетата грабнаха купата. Христина Петрова от 7 „б“ клас беше отличена с грамота за най-добър разпределител. Поздравления заслужава и второто място на момчетата. Момчетата завоюваха второ място и в първенството по тенис на маса. Успех за нашето училище е класирането на отборите ни в първенствата по хандбал и баскетбол: хандбал момичета – второ място и грамота за Кристиана Симеонова от 6 „в“ клас за най-полезен състезателмомчета – трето място.  В общинското първенство по баскетбол отборът на момичетата се класира на второ място. Футболистите заеха също второ място. 

м.февруари

  • XI-то издание на конкурс-рецитала „За да я има България”, организиран от Общински младежки дом – Русе: Първа възрастова група, български автори: ІІ място – Белла Маринова, 2 „а“ клас; Поощрение – Димитър Попов 2 „а“ клас и Александра Попова, ПГ; Втора възрастова група, възрожденска поезия:І място – Теодора Иванова, 5 „а“ клас; Втора възрастова група, български автори: ІІ място- Анита Иванова, 7 „б“ клас; Поощрение – Магдалена Дюлгерова, 5“ а“ клас
  • Стефан Димов от 4 „д“ клас се класира на първо място в Международен конкурс за детско творчество – раздел „Пластика/Приложни изкуства“, съпътстващо събитие на Международно изложение – договаряне „Пчеларство – Плевен“ 2015. В тазгодишния конкурс за валентитки, организиран от Общински младежки дом, Лора Николова от 4 „д“ клас получи поощрителна награда.
  • „АЗ И ЧИСЛАТА“ – етап от националното интердисциплинарно състезание на СБНУ; ученици с максимален брой точки ТУК
  • С награди са завърнаха от международния фестивал Gala Star Melody в Букурещ Васил Сиромахов от 2 г и Габи Вълчева от 3 а клас. Там те се изявиха като солисти на вокална група „Слънце“ при ОДЦКИ. С песен, написана специално за нея, Габи грабна Гран при. За песента „Шампиони“ на Х.Агасян Васил беше отличен с първа награда.
  • Олимпиади – областен кръг:  МАТЕМАТИКА – Константин Георгиев,  4 а клас, първо място;  ГЕОГРАФИЯ И ИКОНОМИКА – Виктор Дянков, 7 а клас, трето място
  • На 1 февруари в София се проведе Национален конкурс „Път към славата“, организиран от Арт център Кърнолски. Габриела Драганова от 1 „а“ клас /балетна школа „Инфанти“/ спечели второ и трето място в категорията си. Марина Георгиева от 4 „г“ клас, състезаваща се с песен /ОбМД Русе/, се класира втора.
  • В Атина на един от най-големите турнири по кикбокс в Европа– „Athens Challenge 2015” Мария Пенчева от 2 „в“ клас спечели поредното си отличие – сребърен медал при момичетата до 10 години в категория до 29 кг.

м.януари

  • Волейболистите на ОУ „Иван Вазов“ с участието си в Ученическа лига спечелиха второ място и бяха наградени с грамота от организаторите – ВК „Дунав“ и Община Русе.
  • За 26-та поредна година Lions Clubs International организира конкурса „Плакат за мир”, в който се включват около 350 000 деца от 70 страни на възраст от 11 до 13 години. Тодор Колев от 6 „в“ клас спечели престижното второ място в Националното издание на конкурса.

м.декември

  • На Коледния турнир по спортна гимнастика, организиран от УСШ при ГСК „Локомотив“ – Русе, Мирослав Стойчев от 3 „а“ клас се класира на трето място.
  • „АЗ, ПРИРОДАТА И СВЕТЪТ“ – етап от националното интердисциплинарно състезание на СБНУ; ученици с максимален брой точки ТУК
  • На международния турнир по джу-джицу „ALEKSINAC OPEN“ в Сърбия с участието на над 170 бойци от 9 държави Волен Стоянов от 3 „б“ клас и Мила Трифонова от 4 „г“ клас завоюваха поредните си победи – класираха се на второ място в категориите си и спечелиха сребърни медали.
  • Коледно математическо състезание – класиране до 6.място ТУК
  • Коледно състезание по ИТ – класиране до 6.място ТУК
  • На престижния международен турнир “Judgement Day” по бойни изкуства в румънската столица Букурещ Калоян Върбанов от 1 „б“ клас и Мария Пенчева от 2 „в“ клас завоювахашампионски титли в стил пойнтфайтинг, а Мартин Върбанов от 1 „б“ клас се класира на 2-ро място в същия стил. На следващия ден Мария грабна още едно 1-во място индивидуално ката при момичетата до 10 години, а Калоян се класира на 3-то място при момчетата до 8 години

м.ноември

  • „АЗ РИСУВАМ“ – етап от националното интердисциплинарно състезание на СБНУ; ученици с максимален брой точки ТУК
  • Специална грамота за рисунката си получи Стефан Димов от 4 „д“ клас от журито на Националния конкурс „Златна есен – плодовете на есента“ – Севлиево.
  • На 19 ноември 2014 г. в РХГ бе открита изложба и представен каталог по проекта „Провокация и вдъхновение в Галерията”. Сред наградените участници е Виктория Маркова от 6 „б“ клас, чиято творба е класирана на трето място.
  • Национален конкурс на „ЕКОПАК България“ АД под надслов „Моята зелена мечта за България“: сред печелившите са Йоана Пантева и Теодора Иванова от 5 „а“ клас.
  • Волен Стоянов от 3 „б“ клас и Мила Трифонова от 4 „г“ клас с по  три медала от три различни турнира: на 4-тия Международен турнир по джу-джицу в Скопие за двамата сребърни медали; на 12-тия Национален фестивал по бойни изкуства в София – Волен със сребърен медал, Мила с бронзов; в Нови Сад /Сърбия/ на турнира „SAJ OPEN“ – Волен със златен медал, Мила със сребърен.
  • Мария Пенчева от 2 „в“ клас триумфира с победа – първо място и златен медал, на Държавното първенство по кикбокс, което се проведе от 31 октомври до 2 ноември в София. Участието на Мария бе в стил пойнтфайтинг в нова за нея категория – до 32 кг при момичетата 7 – 9 години, а с победата си се утвърждава като една от изгряващите звезди на русенския клуб по кикбокс „Хелиос“.
  • Елена Иванова от 1 „в“ клас е млада надежда в шахмата. На 1 ноември в  турнир по шахмат за деца до 14 г., организиран от ШК „Дунав 1931“ и РБ „Любен Каравелов“, Елена се класира на престижното трето място.
  • На 1 ноември се проведе Математическото състезание „Паисий Хилендарски“. Като най-добри математици от ОУ „Иван Вазов“ в него се представиха: Бела Йорданова, 2″а“ клас – второ място; Константин Георгиев, 4 „а“ клас – четвърто място; Ростислав Гордеев, 4 „г“ клас – пето място и Димитър Попов, 2 „а“ клас – шесто място. 

м.октомври

  • Втора награда за Александър Райков от 5 „в“ клас в Национална изложба-конкурс „Градът“ – Сливен, 2014; поощрение за Елица Любенова от 5 „б“ и Стела Тодорова от 5″в“ клас
  • На Националното първенство по авиомоделизъм – Ловеч, 18.10.2014 г., Никол Павлова от 7″а“ клас завоюва поредните си победи: Първо място, категория „Акробатика“; Трето място, категория „Тренкорд – 1,5 см 3 „; Трето място, категория „Тренкорд – 2,5 см 3 „
  •  Траяна Димитрова от 4 „в“ клас /състезалка на клуб „Акро“/завоюва престижното второ място в международната програма на турнира по художествена гимнастика на Международния фестивал „Дунавска перла“ – 2014 г.

  • Виктория Ванева от 1″в“ клас и Виктор Йорданов от 2 „в“ клас бяха удостоени с грамота за отлично представяне за участието си в спектакъла „Трите прасенца“ на Националния фестивал на любителските театри за деца „Вълшебникът театър“ – Севлиево, 2014. Изявата на малките артисти в Севлиево бе с театралния състав на Общински център за работа с деца – Русе.

  • Галина Герасимова от 4 „г“ клас записа поредното си призово място в спорта – класира се трета в Регионален турнир по тенис на корт, организиран от ТК „Кристи“ – Дряново.

м.септември

  • В регионално сътезание по тенис на корт, организирано от тенис клуб „Приста 2011″, Галина Герасимова от 4 „г“ клас се класира на първо място.
  • В Созопол се проведе Националият конкурс „Малка Мис и Малък Мистър България 2014″, организиран от модна агенция INTERSOUND, където Антония Георгиева от 5″б“ клас стана втора подгласничка на Малка Мис България

2013/2014 учебна година

Изяви и класирания на учениците от НЕ

Изяви и класирания на учениците от ПЕ

2012/2013 учебна година

м.май

  • Регионално състезание „Знам и мога“ (ЦУТНТ) – класиране до 6.място
  • Олимпиада по английски език  на училище Фарос – РЕЗУЛТАТИ
  • Национално състезание по български език и литература (СУФ): Виктория Рейханова Мехмедова, VІГІІІ място; Мартин Светланов Джуров, VІГІІІ място; Ивелина Огнянова Стаматова, VІБІV място.
  • Великденско състезание по информационни технологии, организирано от ЦУТНТ – Русе: Весела Михайлова Стоянова ІІІБпърво място, Ралица Димитрова Ненова VІІБпърво място, Мартина Димитрова Пенчева ІІГ второ място, Веселина Ивелинова Няголова ІІІВвторо място, Елина Люсиенова Папазян ІІІГчетвърто място, Десислава Георгиева Ганчева ІІІБчетвърто място, Петя Цветанова Цвяткова ІVБпето място, Христо Пламенов Янашков ІVВшесто място.
  • Национален литературен конкурс „Вълшебният свят на Ангел Каралийчев“, организиран от НДД-София: направление ПОЕЗИЯ: Габриела Стилиянова Георгиева ІБ клас първо място, Александра Пламенова Иванова ІА клас второ място, Ванеса Владиславова Иванова ІА клас – трето място; направление ПРОЗА: Петьо Невелинов Недев ІІІВ клас – поощрение 

м. април

  • Национално състезание по математика „Акад.К.Попов“ – Шумен: Свилен Стоянов, Преслав Петров и Александра Папазова от ІІІА клас и Петьо Недев от ІІІВ клас се класира на четвърто място.
  • Конкурс за дизайн „Мисли зелено“: Рашиде Селим ІА клас – първо място, Райна Йорданова ІІІГ клас – второ място, Симон Иванов ІVД клас – поощрителна награда; Яни Пухлев VІІГ клас – първо място, Виктория Петрова  VІА клас – второ място, Преслав Йоргов Б клас – второ място, Мартина СтояноваГ клас – трето място.
  • Олимпиада по география и икономика (областен кръг):  Виктор Драгомиров Дянков от VА клас – четвърто място.
  • Литература. Втори национален конкурс за православна поезия и проза „Христос возкресе – радост донесе“:  Мария Райкова от ІІІВ клас – първо място; Деян Джумалийски от  ІІІВ клас – второ място.
  • Класиране Великденско математическо състезание
  • Ученически игри – лека атлетика (общинско първенство): Михаела Петкова VІІБ клас – първо място на скок височина и второ място скок на дължина; Теодора Стефанова VІІБ – трето място на скок височина; Селин Шефкет VІБ– трето място тласкане гюлле; Силвестър Стефков VІІБ клас – трето място 400м гладко бягане; отбори момичетата и момчетата – трето място.
  • Национален конкурс „За хляба наш…”, организиран от ОДК – Благоевград, в раздел „Литературно творчество”: Александра Галева Папазова от ІІІА клас – първо място за  стихотворение; Петьо Невелинов Недев от ІІІВ клас – поощрителна награда за разказ.
  • Ученическо индивидуално първенство  по шахмат, организирано от  шахматен клуб „Дунав 1931“:  Слави Свиленов Пенчев от ІVГ клас –първо мястоНиколай Живков Николов от ІІІГ клас –  второ мястоТодор Росенов Колев от ІVГ клас – четвърто място.
  • Международния футболен турнир за купа „Juniorului”, Румъния: Антъни Анапиос от ІІІА клас – трето място, вратар.
  • Изобразително изкуство. Конкурс за рисунка „Цветовете на етно приятелството”: Тея Александрова Тодорова ІА клас – първо място; Джесика Даниел Петкова VБ клас – първо място; Дария Валентинова Георгиева  ІА клас – второ място; Генади Николов Тошков VГ клас – второ място.

м.март

  • Математика. Пролетните математически състезания – Варна:  Мартин Бисеров Куцаров от ІVД клас – грамота за първа награда.
  • ХІІ-ти национален конкурс „Бог е любов”: за рисунка –   Йоана Николаева Стоянова от ІА клас и Сияна Цветелинова Иванова от ІБ клас, първо място; за стихотворение – Ана Венелинова Николова от VБ клас, трето място.
  • Езиково състезание „Аз уча английски“: Христофор Маринов Добрев от VІБ – второ място.
  • Конкурс за рисунка „Водата – моят най-добър приятел”: Преслав Страшимиров Нанков от ІБ клас и Виктория Венциславова Атанасова от VІВ клас – поощрителни награди.
  • Класиране в математическо състезание „Европейско кенгуру“
  • Класиране в конкурси на РИОСВ-Русе

  • Информационни технологии.“ИНФОТЕХ”: Калоян Димитров Димов от VІГ клас – първо място;  Преслав Павлинов Зарков от ІVВ – четвъртоХристо Пламенов Янашков от ІVВ – пето,  Калоян Диянов Радославов от ІVА – шесто място.
  • Литература. Национален конкурс „Водата-извор на живот“ – Веселина Ивелинова Няголова от ІІІВ клас, трето място.
  • Математика. Състезание „Математическа атака“. Отборно класиране: Иван Красимиров Недков VБ клас, Ива Милкова Василева VБ клас, Гергана Пламенова Беджева VБ клас, Тео Емил Татеосян VБ клас – второ място; Йоанна Альошева Александрова VГ клас, Доротея Дамянова Стефанова VГ клас, Велизар Станиславов Иванов VА клас, Кристиан Димитров Григоров VВ клас – трето място. Индивидуално класиране: Михаела Колева Колева ІVА клас – четвърто място, Антон Галинов Георгиев ІVГ клас – пето място, Матю Петков Машков ІVА клас – шесто място.
  • Изобразително изкуство. Национален конкурс „Водата-извор на живот“ –  Джесика Даниел Петкова от VБ клас, трето място.
  • Олимпиади. Национална олимпиада „Знам и мога”,  областен кръг – Мартин Бисеров Куцаров от ІVД клас, второ място; Национална олимпиада по физика и астрономия, областен кръг – Анна Миткова Колева VІІА клас, трето място; Национална олимпиада по астрономия, областен кръг – Петър Емилов Борисов Г клас, четвърто място; Национална олимпиада по математика, областен кръг: Матю Петков Машков ІVА клас, Мартин Бисеров Куцаров ІVД класЛъчезар Венциславов Стойчев ІVГ класКалоян Миленов Дянков ІІІГ класпърво място; Михаела Колева Колева ІVА клас – трето място, Слави Свиленов Пенчев ІVГ клас – шесто място
  • Изпълнение на възрожденска поезия. Ивет Веселинова Василева от VІІБ клас – трето място 

м.февруари

  • Спорт.  Стрелба с лък „Данчо Мораджиев“  Александър Николов от ІVб – Імясто в категория „олимпийски стил“.
  • Спорт. Ученически игри 2012/2013 – общинско първенство, турнир по тенис на маса:  І място – Ани Стаменова Дамадова – VГЙорданка Пламенова Димитрова – VІВМоника Кръстева Стоянова – VІВТеодора Николова Стефанова – VІІБ; ІІІ място –  Георги Даниелов Недев-VІІА, Иван Светославов Николов -VІІА, Стефан Здравков Касабов-VІІА, Марио Георгиев Георгиев-VІІБ.

м.декември

  • Спорт. На Международен турнир по футбол в Букурещ (Румъния) Антъни Анапиос от ІІІА клас спечели 3.място и бронзов медал;На Коледен турнир по спортна гимнастика (регионално ниво), организиран от Ученическа спортна школа – Русе, 1.място и златни медали завоюваха Веселина Няголова и Биляна Стоянова от ІІІВ клас; В София на Коледен турнир по стрелба с лък (олимпийски стил) Александър Николов от ІVБ клас се класира на 5.място.
  • Изобразително изкуство. Петьо Недев от 3в клас получи специална грамота във Втори национален конкурс за рисунка, организиран от Института по етнология и фолклористика към БАН, и творбата му участва  в Национална изложба “Шишманови дни 2012″; Мария Джумалийски от 6г клас спечели бронзов медал за рисунка в Международния конкурс на тема “Мир, Европа, бъдеще”.
  • Математика. Класиране до 6.място на Коледното математическо състезание тук.
  • Информационни технологии. Класиране до 6.място на Коледното състезание по ИТ тук.

м. ноември

  • Математика. Математически турнир „Паисий Хилендарски“ – класиране от първо до шесто място тук.
  • Спорт. Турнир за купата на България по фехтовка в София – златен медал за Калоян Недев от VІГ клас. Международно състезание по плуване в Гърция –  Илия Бисеров Димитров от Vг  клас, 2.място и сребърен медал.
  • Изобразително изкуство.  Национален конкурс „Как искам Европейският съюз да промени моя град” (регионален етап) първо място и право на участие във финалния кръг спечели Гамзе Фариева от VІВ клас, а специална награда – Мария Райкова от ІІІВ клас. Национален конкурс за рисунка „Моето любимо Черно море” – гр.Несебър, специални награди на: Мария Йолова – ІІІВ клас, Ростислава Хаджирадкова – ІІІВ клас, Ана-Мария Костадинова – VБ клас. Национален конкурс за рисунка и фотография “Подай ръка” – творбите на Кристиян Станев, Полина Иванова, Джесика Петкова и Християн Пиронков ще участват в календар на Каритас – България. Международен конкурс за рисунка на ASTRA TALANT – 2.място за  Билги Салиева от 6 в клас.

м.октомври

  • Литература. Национален конкурс за литературно творчество „Стоян Михайловски“ – златни медали за Неда Недева и Манол Банев от ІІІг клас;
  • Спорт. Регионален турнир по тенис – Русе, септември 2012 г. – Деян Джумалийски от ІІІ-в клас зае 3.място и бронзов медал във възрастовата група до 10 г., а при 12-годишните Мария Джумалийски от VІ-г клас спечели 2.място и сребърен медал.
  • Спорт. Турнир по футбол  „Никола Йорданов” – Антъни Анапиос (ІІІ-а) завоюва 2. място и сребърен медал, а Свилен Стоянов (ІІІ-а) – 3.място и бронзов медал.
  • Спорт. Лекоатлетическия турнир “Младост 2012″ – в дисциплината скок дължина Михаела Петкова от VІІ-б клас спечели 1. място и златен медал; в дисциплината 60 м гладко бягане, Мартин Трифонов от ІІІ-б клас зае 2. място и сребърен медал, а Габриела Цветкова от ІІІ-а клас се класира на 3.място и спечели бронзов медал; в дисциплината хвърляне на плътна топка Йордан Ангелов от ІV-б клас спечели  3.място и бронзов медал.

2011/2012 учебна година

м.май

  • Спорт. Антъни Анапиос от ІІА клас – златен медал и грамота за най-добър вратар на Международен  футболен турнир „Никола Йорданов“; в Международен турнир по футбол в Плопени, Румъния – първо място, купа и грамота за най-добър вратар; бронзов медал – в Международен турнир по футбол в Мюнхен. Кристиян Костадинов от ІБ – първото място на Зимния шампионат по електромоделизъм; първо място на Републиканския шампионат. На Републиканското първенство по УШУ (Стара Загора) Александър Чокоев от ІА клас се класира на второ и трето  място в две различни дисциплини във възрастова група 7 – 9 години. Габриела Цветкова от ІІА клас- златен медал на Регионален турнир по лека атлетика. В турнира „Тенис 10”, проведен в Русе и организиран от Българската федерация по тенис, второто място е за Радосвет Великов от ІА клас. Тодор Стойков ІА клас се класира на второ и трето място в две дисциплини – скок дължина и бягане, в Общински турнир по лека атлетика.
  • На областния кръг на олимпиадата по география и икономика Калоян Емилов Атанасов от 5-а клас показа отлична подготовка и се класира на трето място.
  •  ХVІІ-ти математически турнир „Академик Кирил Попов”, 11-13 май 2012 г., Шумен. Индивидуално – до 6.място: Матю Машков, ІІІ А – второ място;  Калоян Дянков, ІІ Г – четвърто място; Петьо Недев, ІІ В – четвърто място; Мартин Куцаров, ІІІ Д – пето място; Никола Зангов, ІІ В – пето място. Отборно – до 6.място:  за ІІІ клас отборът на Матю и Мартин се класира на първо място, за ІІ клас отборът на Петьо е  на второ място, а този на Калоян – на трето място.
  • „ЗНАМ И МОГА“ 2012 – класиране до 6.място
  • Призови места в ежегодния конкурс за екодизайн, организиран от  ПГДВА „Йосиф Вондрак“ – Русе, по повод Деня на земята получиха Ана-Мария Георгиева Костадинова (ІV клас) – трето място, Зекерие Махмуд Камбер (VІІ клас) – първо място, Златка Николова Величкова (VІІ клас) – трето място.
  • На състезанието по информационни технологии – ИНФОТЕХ, организирано от МГ „Баба Тонка“ Катерина Колева от VІІ клас се класира на второ място, а Анелия Йорданова от VІ клас – на трето.

м.април

  • ВЕЛИКДЕНСКО МАТЕМАТИЧЕСКО СЪСТЕЗАНИЕ – класиране до 6.място тук.
  •  Христина Литова, Елица Станева и Ема Доковска от 3.а клас спечелиха голямата награда в националния конкурс за рисунка „Безопасност и Мобилност за Всички“ на Рено-България! Рисунката им бе определена за най-добра в тяхната възрастова група/ 3-4. клас/. Международната среща на победителите от останалите страни – участнички ще се състои през юни в Париж. 
  • Спорт. На 30 март – 1 април 2012 г. в Пловдив на Държавното първенство по плуване Мартина Стоянова от Vг клас завоюва  два бронзови медала в дисциплините 200 метра съчетано плуване и 200 метра кроул.

м. март

  • Великденско състезание по информационни технологии (ЦУТНТ) – класиране до 6.място тук.
  •  Национално математическо  състезание „Роман Хайнацки“, гр.Ямбол1. Калоян Дянков, 2.г клас – трета премия; 2. Матю Машков, 3.а клас – втора премия. 
  • Национален конкурс „Бог е любов“ – областен кръгРИСУНКА: 1. Мария Йолова, 2.в клас – първо място; 2. Андреа Иванова, 3.в клас – първо място; 3. Никол Владева, 3.б клас – трето място; 4. Бетина Тодорова, 7.в клас – първо мястоСТИХОТВОРЕНИЕ: 1. Катерина Колева, 7.а клас – първо място. РАЗКАЗ/ЕСЕ:  1. Мира Димитрова, 7.а клас – първо място 
  •  Математическо състезание „Европейско кенгуру“ – класиране до 6.място тук.
  • Национално състезание по български език: Мълвина Димитрова VІв  (ІІ място), Габриела Николова VІв (ІІІ място), Иван Георгиев, Мартина Стоянова V клас и Ивелин Гавраилов VІІ клас (V място), Мария Джумалийски Vг, Милкана Николова VІв и Ивона Цонева VІв (VІ място).
  • Спорт. Лекоатлетическо състезание „Лъвски скок“-  призови места: 1. Георги Георгиев – първо място на скок дължина от място; 2. Натали Стойчева – първо място на скок дължина от място; 3. Михаела Петкова – първо място на скок дължина от място, второ място на 40 м гладко бягане. Второ място за отбора във възрастова група/ трети, четвърти клас/: Васил Динков, Натали Стойчева, Георги Георгиев, Ана Николова, Илия Димитров, Ани Дамадова.
  • Конкурс „Моята приказка за солидарността“: В категорията за рисунка на учениците 5. – 7. клас първите места заеха Цветелина Иванова, Кристиян Маринов, Тифани Костова, Никол Стефанова, поощрителни награди  за Селин Шефкет, Десислав Пенчев, Симона Димитрова, Бетина Тодорова, Гамзе Фариева.

м.декември

  • Спорт. Спортна гимнастика: На Регионалния Коледен турнир по спортна гимнастика (ГСК“Локомотив“) Веселина Ивелинова Няголова от ІІв клас завоюва първо място и златен медал.
  • Класиране до 6.място на Коледното математическо състезание тук.
  • Класиране до 6.място на Коледното състезание по ИТ тук.

м.ноември

  • Спорт. Плуване: На международно състезание по плуване в гр. Серес (Гърция) Бояна Чолакова (5 г)  зае първо място на 50 м. гръб; Ивелина Стаматова (5 б) – второ място на 200 м. гръб; трето място за щафета 4х50 м за Мартина Стоянова (5 г) и Бояна Чолакова.
  • Класиране до 6.място на математическо състезание „Паисий Хилендарски“ тук

м.октомври

  • Първо място за най-добър спектакъл на училищния театрален състав с постановката „Кокошката, която снесе шарен бонбон“ на Националния фестивал „Вълшебникът Театър“  в гр. Севлиево (11-13.10.2011 г.).
  • Специална награда и поздравителен адрес получи Ивана Василева от VII клас за своята рисунка на тема: „Животът в горите“ от конкурса „Рисувай за планетата“ на Байер България.

2010/2011 учебна година

  • На състезанието „Знам и мога“ (м.май) учениците от начален етап отново завоюваха успехи. Имената на класираните до 6.място вижте тук.
  • ОТЛИЧНО ПРЕДСТАВЯНЕ на нашите ученици в Общинския пленер, организиран в чест на Деня на Русе /6 май-Гергьовден/ от СОУ „Възраждане“. Първа награда – Дарина Юлианова Йорданова – 6 клас, Трета награда – Силвия Мирославова Йорданова – 5 клас, Поощрителна награда –  Ивана Цветомирова Василева – 6 клас, Даниела Павлова Павлова – 5 клас
  • На 27 април 2011 г. се проведе финалният кръг на Националното интердисциплинарно състезание, организирано от Сдружението на българските начални учители. Спечелилите максимален брой точки (50 т.) са първокласниците Мария Райкова, Петьо Недев, Преслав Ангелов, Свилен Стоянов и второкласникът Матю Машков.
  • Две поощрителни награди в категория рисунка на Ванеса Светославова Димитрова от 5. клас и Ренета Пламенова Иванова от 6. клас на конкурса „МИСЛИ ЗЕЛЕНО“, организиран от ПГДВА по повод Деня на земята – 22 април.
  • 16.04.2011 г. донесе поредния успех на нашите математици. На Великденското математическо състезание те се представиха достойно и заслужават нашето признание. Виж имената тук.
  • Национален пролетен турнир по математика (гр. Ямбол, 26.03.2011) – Петър Няголов, трето място
  • Национално състезание по български език и литература „Аз и буквите“ – м. март, 2011 – резултати тук
  • Олимпиада по математика – областен кръг, м. март 2011 – резултати тук.
  • Математическо състезание „Европейско кенгуру“ – м. март, 2011 – резултати тук
  • Състезание по математика „Математическа атака“ – м. март, 2011 – резултати тук.
  • Конкурс „Водата – извор на живот“: Мелиса Йълмаз Зеки, шести клас –  I място за есе; Николай Едуард Керчев , седми клас – I място за рисунка
  • Национален конкурс „Бог е любов“ – областен кръг, м. март 2011 – резултати тук
  • Национално състезание „Аз рисувам“ – м. март, 2011 – резултати тук
  • Състезание по английски език „Аз общувам с Европа“ 28.02.2011 – резултати тук
  • Общински турнир по баскетбол – м. февруари, 2011 – резултати тук
  • Състезание по математика „Аз и числата“ 09.02.2011 – резултати   І клас ІІ клас ІІІ клас
  • Общински турнир по волейбол – м. януари, 2011 – резултати тук
  • ДесиславаХристова Инджева от VІІв клас получи специална награда  за журналистика и слово на Четвъртия национален литературен конкурс „Стоян Михайловски“.
  • Рисунката на Петьо Недев от Ів клас представя страната ни в конкурса „Да нарисуваме Европа“ на Информационното бюро на Европейския парламент за Естония и детското списание „Täheke“. Неговата творба „Моят град“ беше избрана от над 40 рисунки от цялата страна.
  • Математическо състезание „Паисий Хилендарски“ 01.11.2010 г. – резултати тук
  • Коледно състезание по информационни технологии 04.12.2010 г. – резултати тук
  • Коледно математическо състезание 11.12.2010 г. – резултати тук

2007/2008 учебна година През месец май 2008 година Стефан Бисеров Пелев извоюва ІV-то място на Националната олимпиада по география и икономика.